شنبه 18 ارديبهشت 1400 18:13
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

نوع فروش زریک
مثقال طلا 70540,360,000
گرم 24 عیار12,409,847
گرم 18 عیار9,316,702

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کاری فروشگاه زریک

اخبار سیاسی و اقتصادی

قیمت طلا همچنان صعودی خواهد ماند

هر هفته سایت جهانی کیتکو نیوز میان تحلیلگران و سرمایه گذاران بازار طلا یک نظرسنجی برگذار کرده و از آنها می خواهد تا قیمت طلا در هفته آینده را پیش بینی کنند.هفته گذشته نیز طبق روال هر هفته این نظرسنجی برگذار شده و هر دو سرمایه گذاران و کارشناسان بازار معتقد بودند که قیمت طلا در طول این هفته افزایشی باقی ماند.پس از افزایش قیمت طلا در هفته گذشته و عبور از سد 1800 دلار احساسات مثبت در میان تحلیلگران و سرمایه گذاران افزایش یافته و انتظار دارند که قیمت ها روند صعودی خود را ادامه دهند.از جمله مهم ترین دلایلی که باعث افزایشی شدن قیمت طلا در دو روز گذشته را می توان انتشار داده های مربوط به مشاغل ایالات متحده دانست که بسیار ضعیف تر از پیش بینی ها عمل کرده بود. قیمت طلا در روز پنجشنبه توانست سطح 1800 دلار را به دست آورده و در روز گذشته نیز تا 1830 دلار رشد کرد که در مجموع بیش از 50 دلار افزایش قیمت را نشان می دهد.کارشناسان بر این باور هستند که طلا در روز های آینده در محدوده 1830 تا 1850 دلار قرار گرفته برای رشد در بالا تر از سطح 1850 دلار نیاز به کاتالیزور جدیدی نیاز دارد.در نظرسنجی ای که کیتکو نیوز در هفته گذشته برگذار کرد 16 تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که 14 نفر (88 درصد) از آنها معتقد بودند طلا در این هفته صعودی باقی خواهد ماند و تنها دو نفر از آنها سقوط قیمت طلا را پیش بینی کردند.در این نظرسنجی 1448 سرمایه گذار نیز شرکت کردند که 1112 نفر (76 درصد) از آنها اعتقاد داشتند طلا صعودی باقی خواهد ماند. در میان 363 نفر باقی مانده 203 نفر معتقد بودند طلا نزولی خواهد شد و 160 نفر نیز نسبت به پیش بینی طلا اعلام بی طرفی کردند. قیمت طلا در هفته گذشته بهترین رشد هفتگی خود از 5 ماهه گذشته یعنی ماه نوامبر سال 2020 شاهد بوده و این موضوع به افزایش احساسات مثبت در بازار طلا کمک کرده است.هانسن - تحلیلگر بازار - معتقد است که طلا با وجود صعود بسیار خوب خود همچنان از نظر فنی نزولی بوده و برای صعودی شدن لازم است به بالای متحرک 200 روزه خود یعنی سطح 1850 دلار بازگردد.وی گفت با وجود اینکه طلا نزولی است اما به دلیل رشد آن در هفته گذشته و رسیدن قیمت آن به بالای 1800 دلار پیش بینی می کند که طلا بتواند در ادامه صعودی شود.آدریا دی دیگر تحلیلگر بازار طلا گفت که طلا در یک خط مستقیم و به طور پیوسته صعود نخواهد کرد اما با توجه به شرایط کلان اقتصادی ایالات متحده می توان انتظار داشت که این فلز گرانبها صعود های زیادی را از خود نشان دهد. البته همه تحلیلگران به صعودی ماندن قیمت طلا اعتقاد ندارند. مارک چندلر - مدیر عامل Bannockburn Global Forex - یکی از کسانی بود که به نزولی شدن قیمت طلا در این هفته رای داد.وی معتقد است اقتصاد ایالات متحده در حال بهبود بوده و قیمت طلا با برخورد به مقاومت محکم خود در محدوده 1850 تا 1855 دلاری دچار فشار فروش می شود و قیمت آن کاهش خواهد یافت.

صعود قیمت طلا به بالا ترین سطح 10 هفته اخیر

قیمت طلا پس از یک ماه نوسان در زیر سطح 1800 دلاری امروز شاهد صعود قدرتمندی بوده و توانست تا این سطح را به دست آورد.هم اکنون در حالی که این خبر نوشته می شود قیمت هر انس طلای جهانی 1815 دلار است که نسبت به روز گذشته 26 دلار افزایش قیمت را نشان می دهد.مهم ترین عواملی که باعث رشد قیمت طلا به بالای 1800 دلار شد را می توان کاهش ارزش شاخص دلار و همچنین بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بود.علاوه بر سقوط ارزش دلار، افزایش روز افزون انتظارات تورمی همراه با بهبود اقتصاد نیز باعث شد تا قیمت طلا افزایش زیادی پیدا کند. با ورود طلا به سطح 1800 دلار ما شاهد رسیدن طلا به بالا ترین قیمت آن طی ده هفته اخیر بودیم که می تواند روند افزایشی بیشتری را در ادامه داشته باشد.نقره نیز مانند طلا توانست صعود بسیار قدرتمندی را از خود نشان داده و مقاومت محکم خود را در نقطه 27 دلار بشکند و هم اکنون 27.34 دلار به ازای هر انس قیمت دارد.کارشناسان معتقدند با افزایش تورم، تقاضا برای فلزات گرانبها مانند طلا و نقره افزایش می یابد چراکه آنها می توانند به عنوان یک سرمایه گذاری امن از دارایی افراد در مقابل تورم محافظت کنند.تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با ورود به کانال 1800 دلار و تثبیت در بالای آن می تواند تا سطوح بالا تر 1850 و 1900 دلار نیز رشد کند.

طلا در حال جبران کاهش قیمت هفته گذشته

پس از کاهش قیمت طلا در هفته گذشته، امروز همراه با باز شدن بازار های جهانی طلا شروع به بهبود قیمت خود کرده و رشد نسبتا قابل توجهی را از خود نشان داد.طلا هم اکنون در حال تجربه شرایط بسیار آرامی است و همراه با باز شدن بازار های آسیا توانست کاهش قیمت خود در روز جمعه هفته گذشته را جبران کند.عوامل صعودی زیادی برای طلا وجود دارد که می تواند قیمت آن را افزایش دهد اما نوسانات شاخص دلار و همچنین بازده ده ساله خزانه داری ایالات متحده می تواند مانع از افزایش شدید قیمت ها شود.افزایش نگران کننده موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور های هند و ژاپن یکی از عواملی است که در ه

شرایط بد اقتصادی باعث افزایش قیمت طلا در بلند مدت خواهد شد

سیاست های مالی جهان در حال حاضر چشم انداز طلا در آینده را بسیار روشن و درخشان نشان می دهد و انتظار می رود که قیمت این فلز گرانبها رشد قابل توجهی داشته باشد.ما در حال زندگی در شرایط بسیار سختی هستیم. همه گیری ویروس کرونا همچنان ادامه داشته و تاثیرات عمیقی بر روی جوامع مختلف به جا گذاشته است.بانک ها و دولت ها برای مقابله با شرایط بحرانی ایجاد شده به دلیل ویروس کرونا، سیاست های مالی آسان گیرانه ای را در پیش گرفته و نرخ بهره را کاهش دادند که می تواند باعث یک شرایط انقلابی در اقتصاد شود. طی سال های گذشته ما شاهد این حجم از افزایش نقدینگی نبوده ایم. برای مثال طی سال های 2007 تا 2009 اوباما درخواست یک بسته محرک 1.8 تریلیون دلاری کرد اما کنگره مانع از ان شده و تنها بسته ای به ارزش 800 میلیارد دلار را تصویب نمود.اما امسال در کشور ایالات متحده یک بسته 2 تریلیون دلاری و یک بسته 600 میلیارد دلاری تا کنون تصویب شده است و به نظر می رسد بسته محرک دیگری نیز در ادامه تصویب خواهد شد.کشور های دیگر نیز مانند آلمان که به محافظه کاری اقتصادی خود مشهور است در سال 2020 دچار کسری بودجه شده و موافقت کرد تا همراه با دیگر کشور های اتحادیه اروپا اوراق قرضه منتشر کند. صندوق بین المللی پول نیز که برای سال ها از ریاضت اقتصادی حمایت می کرد؛ در کنار دولت ها و بانک های مرکزی خواستار محرک های مالی بیشتری برای مبارزه با بحران اقتصادی به وجود آمده شد.این شرایط اقتصادی باعث شده است تا کسری ایالات متحده رشد شدیدی از خود نشان داده و به بالا ترین سطح از جنگ جهانی برسد.همانطور که پیشتر اشاره کردیم دولت ها با تصویب بسته های محرک مالی تلاش کردند تا شرایط سخت اقتصادی ایجاد شده را کنترل کنند. برخلاف بحران مالی پیش آمده در سال 2008، کمک های مالی دولت ها تنها محدود به کارخانجات و مؤسسات نبود بلکه به مردم نیز کمک های مالی مستقیم صورت گرفت.این اتفاق از دو جهت حائز اهمیت بسیار بالایی است. مورد اول این است که پرداخت پول به مردم باعث افزایش حجم پول و ایجاد تورم نسبتا شدیدی می شود که قیمت طلا را به شکل گسترده ای افزایش می یابد.دومین مورد نیز ایجاد انتظار پرداخت پول در مردم می باشد. وقتی دولت به مردم پول پرداخت کند، مردم در بهران های بعدی نیز همین انتظار را از دولت خواهد داشت که کسری بیشتر و تورم شدید تر را در پی خواهد داشت.در این شرایط بدهی عمومی و تورم روز به روز افزایش یافته که به شکل مؤثری از صعود قیمت طلا حمایت می کنند و در نتیجه ان فلز زرد می تواند در بلند مدت شرایط بسیار خوبی داشته باشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اونس طلا

طلای جهانی در حال پشت سر گذاشتن روز های بسیار خوبی بوده و قیمت آن افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت اونس همچنان افزایشی باقی بماند.افت شاخص دلار و نرخ بهره بلند ‌مدت آمریکا باعث گردید تا اونس در 1776 دلار کلوز بخورد. اگر طلا بتواند ظرف یک هفته بالای مرز 1815 دلار بایستد می تواند روند را افزایشی کند. فشار های بسیار زیادی از سوی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا وجود دارد تا تنش‌ها درباره افزایش نرخ‌ های سود اوراق قرضه کاهش پیدا کند؛ فشارهایی که به نفع طلا خواهد شد.عدم سیگنال‌ دهی مقامات فدرال رزرو در هفته آینده می تواند به سود طلا باشد زیرا هیچ مقاومت مهمی تا مرز 1800 دلار برای طلا وجود ندارد و مقاومت بعدی در مرز 1810 دلار خواهد بود. با توجه به شرایط اوراق قرضه و شاخص دلار اونس می تواند تا هفته آینده به کانال 1810 دلار برسد و مقاومت مهمی در این مسیر به جز اوراق قرضه ندارد.این هفته بانک های مرکزی اروپا و کانادا نشست سیاست پولی (برای بررسی اوراق قرضه) دارند که برای اونس بسیار مهم‌ به شمار می رود. نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هم در هفتم و هشتم‌ اردیبهشت 1400 برگزار خواهد شد که می تواند تاثیر بسیاری بر روی قیمت طلا داشته باشد اما تا آن زمان انس روز های آرامی را در پیش رو دارد که می تواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد.آمار متقاضیان بیمه بیکاری و فروش خانه های فعلی در پنجشنبه 12 اردیبهشت 1400، شاخص مدیران خرید بخش تولید و آمار فروش خانه های جدید در جمعه 3 اردیبهشت 1400 نیز از دیگر آمار هایی است که بر طلا تاثیر خواهند گذاشت.

پیش بینی قیمت طلا در بلند مدت، آیا سقوط در انتظار فلز زرد است؟

قیمت طلا که طی چند ماه گذشته درگیر یک روند شدید کاهشی شده بود، طی دو هفته گذشته برای بار دیگر افزایشی شده و توانست صعود نسبتا خوبی را نشان دهد.

آینده طلا چه خواهد بود؟

در روز های اخیر قیمت طلا و دلار نوسانات زیادی را از خود نشان داده و از انجام هر حرکت صعودی یا نزولی پرهیز کرده است. اما آیا در روز های آینده قیمت طلا و دلار تغییر قابل توجهی خواهند داشت؟نخست وزیر کره‌ به ایران آمد و شیوه بازگرداندن پول ایران محور گفتگوهای اوست. باید توجه داشت که 44 سال است که مقامی تا این پایه ارشد از کره به ایران نیامده‌ است. تا زمانی که دلار پشت خط 25 هزار تومان حضور دارد، معامله‌ گران تمایل زیادی برای خرید نخواهند داشت. سیگنال افزایشی زمانی فعال خواهد شد که دلار از سد 25200 تومان عبور کند.برای کاهشی شدن نیز، دلار باید از 24500 تومان پایین تر برود. فعلا دلار در دامنه 24500 تا 25200 تومان زندانی شده و بازارساز نیز به دنبال پایین بردن قیمت هاست.اونس با سخنان پاول وارد کانال 1730 دلار گردید تا در صورت عدم حمایت دلار، سکه در محدوده 10400 تا 10500 تومان نوسان کند. اخبار سفر نخست وزیر کره جنوبی به تهران کماکان می تواند دلار را در محدوده 24800 تا 25100 نگه دارد و مانع از افزایشی شدن آن بشود.سخنان صبح امروز پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا یک بار دیگر از لحن انبساطی استفاده کرد و تاکید کرد که فدرال رزرو تا زمانی که ریکاوری اقتصادی تکمیل نشود به حمایت خود از اقتصاد ادامه می دهد. سخنان دو پهلو در باره ارزهای دیجیتال، بیت کوین را وارد کانال 60 دلار کرده و تمامی بازارهای سهام جهان را قرمز پوش کرد که چندان به نفع اونس نیز نمی باشد.شاخص دلار در کانال 92 تقویت و نقره در کانال 25 رنج شد و اونس با اصلاح قیمتی با اندکی فشار خرید مواجه گردید تا وارد کانال 1740 شود و سکه تهران را تحریک کرد تا وارد نیمه دوم کانال 10500 گردد.

طلا بر سر دوراهی/دلار آمریکا سدی مقابل طلا

به گزارش سایت طلا،مجلس سنای ایالات متحده آمریکا روز شنبه لایحه کمکی 1.9 تریلیون دلاری را تصویب کرد که به تقویت قیمت طلا و حمایتش کمک کرد. باوجود حمایت های آمریکا، بازار بخاطر ترس از تنش زیاد بی ثباته و با افزایش مداوم و ادامه همین روند پیش خواهد رفت. بنابراین تقاضا برای دلار آمریکا همچنان بالاست و احتمالا تلاشهای حرکت صعودی طلا را محدود میکند. در میان شروع آرام هفته، تمرکزها روی وضعیت خزانه داری آمریکا باقی خواهد ماند.

نمودار قیمت طلا : پشتیبانی کلیدی و سطح مقاومت

تحلیل تکنیکال نشان میدهد طلا دوباره روندش رو تغییر داده و با حمایت در محدوده 1700دلار قرار داره. برای 1670دلار که کمترین قیمت ماهه باید از مقاومت 1677دلار هم پایینتر بره. و از اون طرف در صورت بازگشت، سد 1709 دلار رو بالای خودش داره.

 

نوسان در بازار سکه و طلا، آیا قیمت طلا گران خواهد شد؟

قیمت سکه و طلا در روز گذشته کاهش نسبتا زیادی را تجربه کرد و سکه به زیر 11 میلیون تومان سقوط کرد. هم اکنون نیز سکه در مرز یازده میلیون تومان قرار داشته 25280 تومان قیمت دارد. رشد شاخص دلار به کانال 91 به نگرانی ها از وجود حباب در بازار دامن زد و سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا در روز گذشته در کانون توجهات قرار گرفت. به دنبال این موضوع هشدار چین درباره حباب در دارایی ها موجب عقب نشینی داوجونز شد تا اونس وارد کانال 1730 دلار گردد.

قیمت امروز طلا، سکه و طلا دوباره صعود خواهد کرد؟

پس از سقوط قیمت انس و طلا و سکه ایران در روز های گذشته با شروع امروز شاهد افزایش قیمت ها بودیم. با توجه به شرایط فعلی بازار پیش بینی ها حاکی از ادامه افزایش قیمت ها هستند.قیمت هر انس طلا در لحظه ای که این متن نوشته می شود 1756 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته 21 دلار افزایش قیمت را نشان می دهدقیمت هر سکه امامی (طرح جدید) 11265 تومان و قیمت هر سکه بهار آزادی نیز 10700 تومان می باشد. قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز 1075 تومان می باشدقیمت هر دلار در بازار تهران 25420 تومان و قیمت هر یورو نیز 30500 تومان می باشد. این در حالی است که قیمت دلا در صرافی ملی 24749 تومان و هر یورو 29896 تومان است.پس از کلوز اونس در عدد 1736 دلار ممکن است در هفته جاری حمایت 1700 اونس مجددا تست گردد یعنی ریزش اونس تمام نشده است.عامل اصلی نزول طلا، شاخص دلار قوی تر و رشد اوراق خزانه 10 ساله آمریکاست. افت اونس در این هفته در سطح 1660 دلار هم محتمل هست.تصویب بسته بایدن به اونس شانس صعود میدهد. اگر خزانه داری و پاول اعلام کنند بازده را پایین نگه میدارند، طلا صعود خواهد کرد. اما احتمالا تا زمانی که بازده به دو درصد صعود نکند، واکنشی وجود نخواهد داشت.کاخ سفید میگوید آماده همکاری در زمینه توافق هسته ای هستیم و با 1 + 5 رایزنی خواهیم کرد تا راهی برای ادامه مذاکرات با ایران پیدا کنیم.با این وضعیت دلار امروز در محدوده 24700 تا 25500 تومان قابل پیش بینی هست، با جایگاه فعلی اونس که ناشی از فشار بسته حمایتی بایدن است و مقاومت 1760 دلار را پیش روی خود دارد.سکه امروز با توجه به انس 1750 دلاری می تواند در محدوده 10800 تا 11100 تومان مانور دهد. روند بورس کماکان کاهشی است، بیت کوین با فشار فروش 140 هزار دلاری که داشت، تا کانال 46 هزار دلار افت کرد

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.