يكشنبه 24 تير 1403 05:29
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

کلیه فعالیت های سامانه بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 

مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي عضويت

1- مشتري از امكانات فروشگاه اينترنتي بايد طبق ضوابط و مقررات سایت زریک استفاده نمايد.

2- با انصراف و اعلام كتبي مشتري به زریک و يا عدم رعايت مقررات سيستم خرید اينترنتي ، مشتري از عضويت در سيستم خارج مي‌شود و زریک مي‌تواند شناسه كاربري مشتري را غيرفعال نمايد.
3- احراز هويت مشتري
شخص حقيقي متعهد است ابتدا از طريق سايت زریک نسبت به
ثبت نام اولیه اقدام و سپس با آپلود کارت ملی و شناسنامه خود در پنل کاربری خود مشخصات شناسنامه‌اي خود را به صورت صحيح و كامل همراه با مدرك هويتي معتبر به شرکت اعلام نمايد. شرکت از طرق متعارف صحت هويت مشتري را احراز و مراتب را به مشتري اعلام خواهد كرد. (لازم به توضیح است که به منظور خرید و تحویل طلا تکمیل مدارک فوق الزامی است.)
4- براي هر مشتري با کدملی فقط يك حساب کاربری ثبت خواهد شد و سيستم از ثبت درخواست هاي تكراري جلوگيري خواهد نمود.

5- افراد به هنگام ثبت نام قادر خواهند بود نمونه ای از عکس پرسنلی و تصویر امضاء خود را از بخش مربوطه ارسال کرده و در اختیار شرکت قرار دهد تا در زمان تحویل طلا به صورت حضوری هویت شخص را مشخص نماید.
6- زریک پس از تائیدیه واریز وجه و ارسال درخواست تحویل طلا از سوی کاربر با حضور مشتری در دفتر مرکزی به همراه اصل شناسنامه ، کارت ملی و کد رهگیری دریافتی از سایت ، طلاها را تحویل مشتری می دهد. (طلاها فقط به شخصی که در سامانه ثبت نام انجام داده و احراز هویت شده است تحویل می گردد.)
7- مسئوليت حفظ و مراقبت از شناسه كاربري و کلمه عبور منحصراً بر عهده مشتري خواهد بود و زریک از اين جهت مسئوليتي نخواهد داشت.
8- در مواردي كه زریک بنا به عللي از قبيل خرابي دستگاه هاي كامپيوتري ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطي ، رويدادهاي اجتناب ناپذير ،صدور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی و یا ارگان های دولتی و هرآنچه كه خارج از كنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه زریک نخواهد بود. لازم به توضیح است که در چنین شرایطی افراد با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی زریک می توانند نسبت به تحویل طلا خود اقدام نمایند.
9- چنانچه مشتري بصورت غير مجاز قصد ورود به سيستم را داشته و يا بمدت 6 ماه از سيستم استفاده نكند شناسه كاربري وي توسط زریک غير فعال مي‌گردد .
10- زریک مي‌تواند كليه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام دارد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.
11- چنانچه مشتري شرايط و مقررات سيستم و يا ساير قوانين زریک را رعايت ننمايد زریک مي‌تواند علاوه بر موارد قانوني ، هر زمان و بدون اطلاع قبلي شناسه كاربري مشتري را غير فعال نمايد .
12- زریک هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارت و زيانهاي وارده به مشتريان در اثر افشاء شدن شناسه كاربري و کلمه عبور از سوي خودشان بعهده نخواهد داشت.
13- چنانچه بين زریک و مشتـري در خصوص محتـواي اطلاعـات ارسالي و يا عمليـات انجام يافته روي آن اختلاف نظري باشد، اسناد دفاتر ، گزارشات و همچنين عمليات الكترونيكي ضبط شده در فايلهاي سيستم كامپيوتري زریک و بانک هائی که شرکت دارای حساب در آن ها می باشد در مقابل ادعاي مشتري سند و دليل معتبر خواهند بود و مشتري حق هرگونه اعتراض ادعايي را تحت هر عنوان كه باشد از خود سلب مي‌نمايد. (از قبیل ثبت نادرست قیمت ها، تاریخ انجام معامله و ....)
14- در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه حساب مسدودی به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.

15- در حال حاضر، مشتري حقوقي امکان ثبت نام ندارد.

16- درخواست خرید طلا پس از تائید کاربر قطعی می باشد و قابل انصراف نیست.

 

ساعت کاری مجموعه

 
1- تمامی مشتریان از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12 الی 18 امکان خرید را در سیستم الکترونیک زریک دارند و در خارج از ساعات فوق امکان انجام خرید وجود ندارد.
2- افراد پس از تائیدیه واریز وجه به حساب شرکت می توانند طلا خریده شده خود را پس از ثبت درخواست تحویل کالا در سامانه و پس از 3 روز کاری در ساعات اداری (11 الی 16) با حضور در دفتر مرکزی با ارائه کد رهگیری و اصل کارت ملی ، طلا خود را تحویل بگیرند.

توجه: برای تحويل طلاهای خریداری شده بین 1 تا 5 روز زمان نیاز است تا طلای خریداری شده برايتان ارسال شود.
3- امکان انجام خرید در روزهای تعطیل وجود ندارد مگر آنکه اطلاعیه های زریک در شبکه های مجازی یا سامانه منتشر گردد.

 

قوانین پرداخت و دریافت وجه

توجه : با تمامی کارت های هر یک از بانک ها می توانید از هر کدام از درگاه سایت اقدام به پرداخت آنلاین نمائید و تفاوتی ندارد که کارت شما متعلق به کدام بانک باشد فقط داشتن رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) برای کارت مورد استفاده الزامی است. در صورتیکه خرید شما از کارت بانکی فرد دیگری باشد خرید شما لغو گردیده و مبلغ  به حساب همان کارت واریز می گردد. در صورت تکرار تخلف حساب کاربری شما مسدود می گردد و مراتب به مراجع قضایی ارجاع می شود.