پنجشنبه 26 مهر 1397 14:15
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 
نوع خرید زریک فروش زریک

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کار معاملات آنلاین سکه و طلا

 

ساعت کاری فروشگاه زریک

 

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم،  در حالی که دولت از هفته گذشته حراج سکه را برای پایین آوردن آنچه قیمت حبابی خوانده می‌شود، از طریق بانک گارگشایی کلید زد و تاکنون بیش از 15 هزار سکه (تمام و نیم‌بها) فروخته شده است، ولی همچنان شاهد اوج‌گیری قیمت هستیم به‌شکلی که روز گذشته قیمت سکه به بیش از یک‌میلیون و 420هزار تومان رسید.

همچنین هر قطعه نیم‌سکه ‌بهار آزادی به 711هزار تومان و ربع‌سکه به بیش از 409هزار تومان افزایش یافت.

دولت از اواخر هفته گذشته و برای کاهش قیمت سکه که از نیمه آبان‌ماه روندی رو به رشد را در پیش گرفت و حتی تا یک‌میلیون و 460هزار تومان هم رسید، اقدام به عرضه سکه به‌قیمت یک میلیون و 288 هزار تومان کرد و تاکنون بیش از 15 هزار سکه را در بازار فروخته است ولی قیمت‌های بازار آزاد نشان می‌دهد که این برنامه هم باعث کاهش قیمت نشده است.

به‌اعتقاد کارشناسان روند صعودی قیمت دلار، کاهش نرخ سود بانکی، روند افزایش قیمت طلا و همچنین افزایش تقاضای بازار به‌دنبال پایان ماه‌های محرم و صفر و شروع جشن‌های عروسی از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت سکه در هفته‌های گذشته بوده است، اتفاقی که بسیاری از کارشناسان از جمله محمد کشتی‌آرا رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران آن را «حباب» می‌خوانند.

به‌گفته او با توجه به افزایش قیمت ارز ناخودآگاه بازار با التهاب همراه شده است که سبب افزایش قیمت سکه شده است، حبابی که میزان آن را تا 200هزار تومان هم کارشناسان اعلام می‌کنند. البته محاسبه قیمت سکه به‌صورت علمی هم این موضوع را نشان می‌دهد که ما با یک حباب بزرگ در بازار روبه‌رو هستیم که البته به‌نظر نمی‌رسد به همین راحتی‌ها هم خالی شود.

 

نمودار 24 ساعته اونس طلا

تاریخچه کامل اونس طلا

زریک امانت داری مطمئن

زریک در فضای مجازی و رسانه ملی