دوشنبه 23 تير 1399 02:54
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

نوع خرید زریک فروش زریک

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کاری فروشگاه زریک

اخبار سیاسی و اقتصادی

پنجمین صعود متوالی هفتگی اونس

با اینکه طلا در معاملات روز جمعه نوسان زیادی نداشت و در بازه ۱۸۰۴ تا ۱۸۰۹ دلاری معامله شد، اما با ثبت قیمت آخرین روز هفته، پنجمین بازده مثبت هفتگی این فلز ارزشمند رقم خواهد خورد. طلا در هفته‌ای که گذشت ۷۹/۱ درصد دیگر افزایش در قیمت را تجربه کرد. طلا همچنین در این هفته بالاخره از مرز ۱۸۰۰ دلاری عبور کرد و توانست رکورد ۱۰۴ ماهه قیمتی خود را بشکند. طلا طی پنج هفته گذشته در حدود ۷ درصد رشد را تجربه کرد و یکی از بهترین فصول خود در سال‌های اخیر را پشت سر گذاشت. افزایش تعداد بیماران کرونایی در برخی از کشورهای آمریکای لاتین و برخی از ایالت‌های آمریکا، باعث نگرانی از تعطیل شدن مجدد فعالیت‌های اقتصادی شده است. موضوعی که با حضور دائمی در فضای بازارها توانسته است به‌عنوان عامل اصلی به افزایش تقاضای این پناهگاه امن دارایی منجر شود.تحلیلگران بازارها بر این باورند که توقف طلا در معاملات روز جمعه می‌تواند به دلیل تصحیح قیمتی و عوامل تکنیکالی نیز باشد.بحران جهانی کرونا سبب شده است که ارزش طلا از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۱۸ درصد افزایش پیدا کند؛ اتفاقی که سبب شد طلا در نهایت تا مرز ۱۸۱۷ دلاری بالا رود، که تقریبا رکوردی هشت سال و هشت ماهه محسوب می‌شود.  با وجود پیشروی‌های قیمتی طلا در هفته‌های گذشته و ثبت رکوردهای تاریخی اما هنوز هم عوامل تقویت‌کننده قیمت فلز زرد در فضای اقتصادی جهان وجود دارد. روز چهارشنبه ۶۰ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده گزارش شده است، این مقدار از مبتلایان جدید بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در تمامی کشورها از آغاز شیوع ویروس کرونا بوده است.ترس از تعطیلی مجدد فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا سبب کاهش شاخص بازارهای آسیایی نیز شد. از سوی دیگر افزایش تعداد بیماران و اعمال محدودیت‌های اجتماعی احتمالی در آینده سبب خواهد شد که ریکاوری اقتصاد نیز با تاخیر مواجه شود و در نهایت فدرال رزرو و سکاندارانش را مجبور کند تا به اقدامات حمایتی خود به ویژه پایین نگه‌داشتن نرخ بهره و تزریق نقدینگی در بازارها ادامه دهند.افزایش نرخ تورم عامل دیگری است که می‌تواند سبب شود تا قیمت طلا افزایش پیدا کند؛ در صورت وقوع تورم بالا سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی خود احتمالا به سوی دارایی‌های امن هجوم می‌برند. در صورت به وقوع پیوستن این سناریو می‌توان انتظار داشت تا طلا به سوی قله‌های بالاتر و رکوردهای جدیدتر حرکت کند.

سکه‌های کوچک محبوب شدند

نیم سکه نیز در هفته گذشته ۷/۱۱ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است، هر چند که در روز آخر هفته ۵۰ هزار تومان افت داشت و روی عدد ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قرار گرفت. در حالی که ربع سکه و نیم سکه بازدهی دو رقمی داشتند، سکه امامی در هفته گذشته حدود ۷/۹ درصد بازدهی داشت و در انتهای هفته نیز با ۱۰۰ هزار تومان افت روی عدد ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار گرفت.در اولین ماه تابستان نیز به‌رغم رشد حدودا ۴۰ درصدی ربع سکه، سکه امامی۳۱ درصد افزایش داشته است.  به گفته برخی معامله‌گران رسمی، از آنجا که قیمت سکه‌های کوچک‌تر چون ربع و نیم‌سکه پایین‌تر است، افراد عادی تقاضای بیشتری برای خرید آنها دارند و همین تقاضای مضاعف موجب می‌شود که فشار بیشتری به قیمت آنها وارد شود.در کنار این در سمت عرضه این سکه‌های کوچک نیز بعضا اختلال وجود دارد. به گفته این دسته، معامله‌گران بزرگ همچنان به خرید سکه امامی بیشتر گرایش دارند ولی رشد اخیر سکه‌های کوچک ممکن است تا حدی تقاضای آنها را هم جا‌به‌جا کند.در کنار این، یک عامل بیرونی دیگر نیز وجود دارد که به بازار طلا و سکه در مجموع کمک می‌کند، رشد بیشتری را نسبت به دلار تجربه کنند و آن هم رکوردزنی‌های طلای جهانی است. طلای جهانی هفته گذشته از مرز هزار و ۸۰۰ دلار عبور کرد و نسبت به پنج‌شنبه هفته گذشته نیز رشد۲ درصدی را تجربه کرد. به گفته فعالان، خوش‌بینی معامله‌گران نسبت به آینده طلای جهانی هم در میزان خریدهای سکه آنها در بازار داخلی اثر دارد.

آیا طلا باز هم گران خواهد شد؟

در ماه ها و به خصوص این چند رو اخیر شاهد گران شدن بیش از پیش طلا و تمابل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بازار بوده ایم.طلا پس از شیوع همه گیری بیماری کووید-19 شروع به افزایش کرده در برابر بحران اقتصادی در حال شکل گیری تبدیل به بهشت و پناهگاه امن سرمایه گذاران شد.در چند هفته پیش نیز با افزای نرخ ابتلا به این بیماری و نگرانی ها درباره موج دوم ویروس فلز زرد با سرعتی پیش از پیش رشد کرده و به قیمت های جدیدی دست یافت و حتی سطح 1800 دلار را نیز شگست.حال برای بسیاری این سؤال پیش آمده است که آیا قیمت طلا همچنان گران خواهد شد و یا سقوط خواهد کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که طلا به این زودی قرر نیست از پا بایستد و کاهش یابد. پیش بینی می شود که در حداقلی ترین حالت ممکن طلا نیمه سال آینده رشد کرده و سپس سیر کاهش پیدا می کند.جدا از شیوع بیماری کووید-19 و نگرانی ها از موج دوم آن شرایط بحران اقتصادی و تنش های ژئوپلوتیک نیز به بالاترین حد خود رسیده اند. اقتصاد ایالات متحده آمریکا و بسیاری دیگر از اقتصاد های بزرگ جهان دچار بحران شده است. بانک مرکزی آمریکا –فدرال رزرو- برای مقابله با این بحران اقتصادی شروع به چاپ پول کرده که در نتیجه آن تورم ایجاد خواهد شد.از طرف دیگر تنش های میان چین و آمریکا به بالا ترین حد خود در سال های اخیر رسیده است که باعث شده تا نگرانی نسبت به آینده بازار نیز به وجود بیاید.در نتیجه افزایش تورم و بالا گرفتن تنش ها می توان پیش بینی کرد که طی ماه های آینده باید خود را برای بالا رفتن بیش از پیش قیمت طلا آماده کرد و انتظار داشت تا یک رکورد تاریخی توسط طلا ثبت شود.

تلاش زیاد طلا برای گران ماندن

طلا طی چند روز گذشته به بالاترین قیمت خود در سال های اخیر رسیده و در تلاش است تا جایگاه خود را حفظ کند. اما آیا توانایی این کار را دارد؟طی چند روز گذشته بر اثر نگرانی ها نسبت به افزایش نرخ مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی کووید-19 طلا پس از چند ماه بالاخره توانست سطح 1800 دلار را شکسته و از آن عبور کند.سطح 1800 دلار یک سطح بسیار کلیدی برای قیمت طلا می باشد چرا که نه تنها بالاترین حد قیمت در 8 سال اخیر است بلکه برای رسیدن طلا به سطوح بالا تر لازم بود این سطح شکسته شود.کارشناسان پیش بینی کردند که تا پایان سال آینده قیمت طلا تا 2000 دلار خواهد رسید که یک رکورد تاریخی برای این فلز ارزشمند محسوب می شود.در لحظه نوشتن متن هر انس طلا 1798 دلار قیمت دارد که دو دلار از سطح کلیدی 1800 دلار پایین تر است. مهم ترین دلیل نوسان فعلی قیمت طلا را می توان ناپایداری بازار در قیمت های بالا دانست. به این معنی که با بالا رفتن قیمت قائده عرضه و تقاضا بهم می ریزد و طلا دچار نوسان می شود.در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران در بازار طلا اقدام فروش طلا کرده و عرضه افزایش می یابد و از طرف دیگر به دلیل قیمت بالای طلا و ناپایداری بازار تقاضا نیز کاهش می یابد و به این شکل طلا دچار نوسان می شود.بهرحال باید توجه داشت که با وجود نوسانات و کاهش تقاضا دلایل ابتدایی گران شدن فلز زرد همچنان وجود دارند و از بین نرفته اند. به اضافه این که تورم قریب الوقوعدر اقتصاد های جهانی نیز در آینده ای نه چندان دور شتاب بیشتری به این افزایش قیمت خواهد بخشید.

صعود نفس گیر قیمت طلا

طلا طی روز های گذشته دچار افت و خیز بسیار شده و قیمت های زیادی را به خود دیده است اما بالاخره طلا در حال نزدیک شدن به لحظات تاریخی خود می باشد و قصد دارد تا سطوح جدیدی را فطح کند.

آیا قیمت دلار باز هم افزایش پیدا میکند؟+تحلیل تکنیکال

تحلیل اونس: طلا به مقاومت سخت  ۱۸۰۰ برخورد کرد. عملکرد طلا در فصل تابستان خوب خواهد بود و قیمت آن رشدی پایدار خواهد داشت. طلا در ۱۷۷۰ دلار دارای حمایت خوبی است و رشدی بیش از پیش از خود نشان خواهد داد.با وجود انتشار گزارش‌ها مبنی بر بهبود اقتصاد آمریکا، همچنان قیمت طلا رشد کرده و انتظار می‌رود که به رشد خود ادامه دهد. با وجود داده‌های شغلی قوی که در گزارش هفته پیش آمریکا منتشر شد همچنان نرخ رشد دستمزد‌ها پایین است و مشارکت نیروی کار نیز در پایین‌ترین حد خود قرار دارد. حل این مشکلات نیازمند محرک‌های اقتصادی و تزریق پول بیشتر به اقتصاد است که در نتیجه آن طلا گران‌تر از پیش خواهد شد.

فاند اونس: همزمان با تشدید تنش‌ها بین دو اقتصاد نخست آسیا هندی‌ها قصد دارند ۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری که قرار بود توسط سرمایه‌گذاران چینی در این کشور اجرایی شوند را بازنگری کنند. دولت هند لایحه‌ای راتصویب کرده که به موجب آن سرمایه‌گذاری اتباع خارجی کشورهای همسایه در این کشور باید توسط دولت بررسی شود تا به امنیت ملی لطمه نزند. چین که بزرگ‌ترین سرمایه گذار خارجی در هند محسوب می‌شود، در واکنش به این اقدام دولت، آن را تبعیض آمیز دانسته .

تحلیل دلار و سکه:

کاهشی‌ها همچنان برروی اعتقاد خود استوار بودند و باور داشتند، قیمت دلار تا زمانیکه زیر ۲۲ هزار تومان است، نیاز به یک ریزش قابل توجه برای خریدهای بعدی دارددر بازار سکه نیز دیروز بیشتر معامله‌گران خریدار بودند و همین عامل باعث شد تا سکه به بالای کانال ۱۰ بازگردد.معامله‌گران بازار سکه سعی کردند تا حد زیادی عقب رفتن روز دوشنبه را جبران کنند. خریدها در بازار سکه زیاد شده  و عرضه چندانی نیز وجود ندارد. همین عامل هم باعث می‌شود که سکه به راحتی از سطوح مقاومتی عبور کند. خریداران بازار سکه را می‌توان در دو دسته قرار داد: معامله‌گران سنتی و افراد عادی که برای حفظ ارزش دارایی خود به بازار مراجعه می‌کنند و البته حجم زیادی ریال ندارنددیروزعامل اصلی افزایش قیمت دلار، رشد نرخ حواله درهم بوده . دیروز نرخ حواله درهم به بالای مرز ۶ هزار تومانی رفت و با این سطح از قیمت درهم، ارزش دلار در بازار داخلی می‌توانست به بالای ۲۲ هزار تومان برسد. شاید همین عامل بود که باعث می‌شد، معامله‌گران فردایی دلار با قیمت‌های بالای ۲۲ هزار تومانی در آخر وقت روز سه‌شنبه اقدام به خرید کنند. در صورتی که درهم کاهشی نشود، احتمال آن وجود دارد که بازار امروز را در کانال ۲۲ آغاز کند. باید دید ورود دلار به کانال جدید با چه واکنشی از سوی بازارساز مواجه خواهد شد. در شرایط کنونی، به نظر می‌رسد بازارساز ترجیح داده به آرامی خود را به قیمت‌های بازار نزدیک کند و به احتمال زیاد در زمان بهبود سمت عرضه از بالا بازار را با فروش خود تحت تاثیر قرار دهدبا اینکه بازارساز در دو قدمی بازار حضور دارد ولی نیاز است تا حدی جهت انتظارات را تغییر دهد. برای تغییر انتظارات راهکارهای مختلفی وجود دارد، ولی در شرایط کنونی اولین گام، اطمینان به فعالان برای تامین تقاضاهای حواله است زیرا کانون اصلی نوسان در بازار داخلی، افزایش قیمت‌های حواله است. به نظر می‌رسد، عرضه ارز در سمت حواله دچار مشکل شده و قیمت‌ها در بازار داخلی را نیز تحت تاثیر قرار داده

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

قیمت دلار دیروز ساعت به ساعت روندی افزایشی را تجربه کرد. حالا سخنان پیشین همتی درباره وضعیت قاچاق بار دیگر در رسانه‌ها بازتاب یافته است. وی که در سخنان اخیر خود، وقتی دلار به کانال 18 هزار تومان عزیمت کرد، بارها هشدار داد که قیمت واقعی نیست و قیمت‌های واقعی پایین‌تر از این رقم است، حالا با دلار 20 هزار و 900 تومانی در وضعیت تازه‌ای قرار گرفته است.داستان دلار حالا به گلوگاهی سخت رسیده است. در بازار آزاد دلار با قیمتی بیش از 22 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت نه تنها با تمهیدات به کار گرفته شده کاهش نیافته، بلکه زنگ‌های خطر در بازار به صدا درآمده است.

وقتی پول‌ها بلوکه شد
بلوکه شدن پول‌های ایران در کره جنوبی آغاز مانور جدید دلالان بر افزایش نرخ دلار بود. دلالان با استناد به اینکه کره، شریک قدیمی ایران دلارهای ایران را نمی‌دهد، تاکید می‌کردند قیمت‌ها روندی افزایشی خواهند داشت. از سوی دیگر همتی با سفر به عراق و اعلام توافق با این خبر درصدد برآمد مانور دلالان بر این موضوع را خنثی کند. داستان اما به اینجا ختم نشد و بررسی‌ها نشان می‌دهد به رغم تمامی تلاش‌های صورت گرفته از افزایش عرضه ارز گرفته تا اعلام همکاری عراق در نقل و انتقال و واردات کالای اساسی دلار سر تسلیم ندارد.مجیدرضا حریری، رئیس اتاق ایران و چین اما می‌گوید این ارزش ریال است که در حال ریختن است و از قبل نیز می‌شد پیش‌بینی کرد که ارزش برابر ریال با دلار دستخوش کاهش خواهد شد.وی معتقد است وعده‌های دولت مبنی بر کنترل اوضاع، ناشی از یک وظیفه دولت برای کنترل اوضاع است. دولت باید شرایط اجتماعی و سیاسی کشور را کنترل کند، ولی امکانات کافی برای کنترل نرخ تورم را ندارد. یک طرف مبادلات اقتصادی کشور درآمدهای دولت است. براساس بودجه ۹۹ تمام منابع درآمدی دولت از منابع حاصل از فروش نفت تا مالیات‌ها در نهایت ۵۰ درصد محقق می‌شوند و بنابراین دولت امکان مقابله با کاهش ارزش پول ملی را ندارد.در حال حاضر چشم‌انداز تورمی وجود دارد و کشور هم دچار کمبود منابع ارزی و ریالی است که طبعا به کاهش ارزش پول ملی منجر خواهد شد و قیمت کالاها و خدمات مختلف نیز به تدریج افزایش خواهد یافت. با توجه به این شرایط، مهمترین راهکار تدوین برنامه‌ای عملی برای مهار تورم است.

همتی چه می‌گوید؟
عبدالناصر همتی می‌گوید: به اسم ته لنجی، لنج‌ها را تا کله پر از کالای خارجیِ قاچاق می‌کنند؛ بعد می‌گویند چرا همتی نتوانست قیمت دلار را کنترل کند؟ وقتی این کارها را ادامه می‌دهید، چگونه می‌توانم قیمت دلار را کنترل کنم؟مدام می‌گویند همتی تقاضا را سرکوب کرده، کدام تقاضا را سرکوب کردم؟ به من می‌گویند اجازه بده بدون انتقال ارز کالا وارد کنیم؟ مگر می‌شود بدون انتقال ارز کالا وارد کنی؟ تو می‌خواهی از کف بازار دلار بخری و قیمت‌ها را بالا ببری!وی پیش‌تر نیز به موضوع قاچاق پرداخت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به اجرای دقیق قانون برای مقابله با این اقدامات فراخواند. حالا اما نود اقتصادی اظهارات رئیس ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز را در پاسخ به سخنان صریح همتی منتشر کرده است.رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفته است: بانک مرکزی کمترین همکاری را در مقابله با قاچاق ارز دارد.علی مویدی‌خرم‌آبادی تاکید کرده است: در بحث ارز امروز چالشی به نام قاچاق ارز نداریم. منابع ارزی ما در حدی نیست که به قاچاق کلان تبدیل شود. شاید در حد خرد و موردی اتفاق بیافتد. اکنون دسترسی قاچاقچی در حدی نیست که بتواند ارز ما را به یغما ببرد. در گذشته اگر اتفاق افتاده، به‌منظور خرید کالا بوده و اگر ارز برنگشته، قاچاق نیست؛ به تعهدش عمل نکرده است.بانک مرکزی نسبت به برخی دستگاه‌ها شاید کمتر همکاری کرده اما سامانه‌هایی که کار می‌کنند، می‌گویند در این مسیر نگرانی ما در بحث ارز صرفا قاچاق نیست. نگرانی ما این است وقتی ارز برای کالایی در اختیار افراد گذاشته می‌شود، بخشی از آن برنمی‌گردد که البته پرونده‌ها تشکیل شده است.به گفته وی در بخش صادرات هم که اخیرا رئیس‌جمهور دستور اکید دادند کسانی که صادر کردند و ارزهایشان برنگشته، از فعالیت منع شوند که پیرو این دستور، در این مدت حدود ۱۹ هزار کارت باطل و به آنها اخطار داده شده است.

صادرکنندگان مقصرند؟
هر چند در هفته‌های اخیر صادرکنندگانی که ارزهایشان را باز نگردانده‌اند از وزارت صمت و همچنین بانک مرکزی اخطارهای لازم را گرفته‌اند، اما همتی در نشستی با اعضای اتاق بازرگانی اذعان کرد که 70 درصد صادرکنندگان ارزهای حاصل از صادرات غیر نفتی را بازگردانده‌اند.به این ترتیب به نظر نمی‌رسد متهم ردیف اول این داستان صادرکنندگانی باشند که در غیاب نفت چرخ‌های اقتصاد کشور را در حال چزخش نگه داشته‌اند.محمد تقی فیاضی، کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با «توسعه ایرانی»، در پاسخ به این پرسش که چرا وضعیت بازار ارز در این شرایط روند افزایشی و بحرانی را طی می‌کند، در رابطه با راه‌های مقابله با افزایش قیمت ارز گفت: قیمت ارز در شرایطی می‌تواند کاهش یابد که گشایش مهمی صورت بگیرد و منابع و درآمدهای ارزی کشور را دچار یک جهش کند. تنها در این صورت است که دولت می‌تواند مانند گذشته قیمتها را در تعادل نسبی نگه دارد. گرچه باید توجه داشت که در این وضعیت هم تکانه‌های ارزی رخ خواهد داد چنانکه در گذشته هم بارها مشاهده کردیم.محمدتقی فیاضی، کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با «توسعه ایرانی»: قیمت ارز در شرایطی می‌تواند کاهش یابد که گشایش مهمی صورت بگیرد و منابع و درآمدهای ارزی کشور را دچار یک جهش کند. تنها در این صورت است که دولت می‌تواند مانند گذشته قیمتها را در تعادل نسبی نگه داردفیاضی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت دلار واقعی است یا خیر، افزود: فراموش نکنیم پیش از تحریم‌ها هم بازار واقعی در کشور نداشتیم و دولت به شکل انحصاری آن را در دست داشت. به همین دلیل هم ما چند سال ثبات و پس از آن اغلب جهش‌های قیمتی را تجربه می‌کردیم زیرا دولت در روند عادی بازار اخلال می‌کرد و این دخالت تا جایی ادامه می‌یافت که دیگر منابع امکان کنترل وضعیت را نمی‌داد.این کارشناس اقتصادی با اشاره به ظرفیت ارزی کشور ادامه داد: به باور من درنهایت دولت و بانک مرکزی می‌توانند تا سه چهار ماه آینده بازار را کنترل کنند ولی چشم‌انداز یکساله بازار ارز افزایشی خواهد بود. مگر اینکه گشایشی در منابع و درآمد ارزی کشور حاصل شود.

کاهش قیمت طلا همراه با باز شدن بازار+تحلیل تکنیکال

در هفته گذشته قیمت طلا رشدی بی سابقه از خود نشان داده و سپس  با کاهش قیمت رو به رو شد.

پشت پرده سقوط طلا صعود خواهد بود

با وجود ایجاد شک و تردید در بازار طلا به دلیل کاهش قیمت و نوسان های زیاد قیمت طلا در آینده ای نزدیک شروع به رشد خواهد کرد و قیمت آن افزایش خواهد یافت.طلا در روز های گذشته نوسان بسیاری را تجربه کرده است به شکلی که قیمت طلا در روز چهارشنبه به بالاترین میزان خود در هشت سال اخیر رسید و در روز پنجشنبه نیز به پایین ترین قیمت خود در هفته سقوط کرد.می توان گفت طلا در پس همه اینها رشد خواهد کرد چرا که اصلی ترین محرک قیمت طلا در راه می باشد و آن تورم است.به گفته هولگر زشاپیتز سردبیر بخش اقتصادی روزنامه آلمانی die welt خزانه داری آمریکا در حال تجربه یک بازده منفی می باشد. وی معتقد است که تورم در راه هست و این موضوع قیمت طلا را در آینده ای نزدیک افزایش خواهد داد.در سه ماه گذشته طلا از 1450 دلار به 1789 دلار رسیده است و نرخ واقعی بازده ایالات متحده از 0.60 درصدبه منفی 073 درصد رسیده است. بازده منفی نشان دهنده کاهش قدرت خرید مردم و تورم می باشد و طلا همواره روش حفظ سرمایه در هنگام تورم می باشد. طبق پیش بینی ها طلا تا 12 ماه آینده می تواند به قیمت 2000 دلار برسد.

تحلیل دلار تهران، سکه امامی و اونس جهانی

تحلیل اونس کیتکو : روند افزایشی ارزش پناهگاه‌های امن دارایی مانند طلا و نگرانی دائمی بازارهای سهام و رشد شتابان کسری بودجه کشورها اونس را میتواند افزایشی نگه دارد بعبارت دیگر  تا زمانیکه راه‌حل قطعی برای کرونا پیدا نشود و نگرانی از تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی در بازارها وجود داشته باشد، طلا یک مقصد جذاب برای سرمایه‌ها باقی خواهد ماند.افزایش قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب موجب شده  که تقاضای آربیتراژی تا حد بسیار زیادی از بازار خارج شود؛ با این حال، شدت رشد قیمت در هفته‌های اخیر به اندازه‌ای بوده  که هراس افراد نسبت به کاهش ارزش دارایی‌شان بالا رفته . بازار ارز در شرایط کنونی از سوی تقاضای آربیتراژی تحت فشار نیست و از سوی دو متغیر دیگر تحت فشار قرار گرفته است: اولی، تقاضای احتیاطی و دیگری تقاضای حواله‌ایتقاضای احتیاطی تحت‌تاثیر نگرانی‌ها نسبت به آینده ریال بالا رفته و تقاضای حواله‌ای به این دلیل قیمت را بالا می‌برد که سمت عرضه ارز با اختلالاتی مواجه شده.  بازارساز برای اینکه مدیریت نوسانات را به دست بگیرد، نیاز است که تغییرات نرخ حواله درهم را نیز تا حدی در دست بگیرد و برای این مساله نیاز به تقویت سمت عرضه ارز است. اگر سمت عرضه حواله‌ای تقویت شود، قیمت درهم افت می‌کند و به تبع آن، نرخ در بازار داخلی نیز تعدیل می‌شود. تعدیل قیمت در بازار داخلی تا حدی موجب می‌شود که تقاضای احتیاطی نیز از بازار خارج شود.گفته میشود سفارش برای خرید نفت ایران دوباره توسط چین از سر گرفته شده  و به احتمال زیاد سمت حواله‌ای ارز در آینده تقویت خواهد شد. ضمنا برگشت ارز توسط صادرکنندگان نیز می‌توانند به تقویت سمت حواله‌های ارزی کمک کند و این دو موضوع همان خروجی توئیت اینستاگرامی دیشب همتی میتواند باشد که قیمت دلار تهران که در محدوده 22000 تا 22300 قرار داشت را تا 21800 به عقب راند  زمانیکه بورس مرزهای مقاومتی را می‌شکند، این انتظار در میان معامله‌گران ارزی ایجاد می‌شود که دلار نیز در آینده توان عبور از سطوح مقاومتی را خواهد داشت. در واقع چنین تصوری وجود دارد که رشد بازار سهام به واسطه انتظارات تورمی است و چنین انتظاراتی می‌تواند بازار ارز را هم تحت‌تاثیر قرار دهد لذا بازارساز نیاز است که با دقت و توازن بیشتری تصمیمات جدیدی را اتخاذ کند که منجر به بازگشت آرامش به تمام بازارهای موازی شوددیروز التهابات در بازار سکه همچنان برقرار بود  و به بهای ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نزدیک شد. رشد قیمت سکه در شرایطی صورت گرفت که در بازارهای جهانی اونس بدلیل تعطیلی، نوسان خاصی نداشت و عمده دلیل بالا رفتن سکه در چنین وضعیتی رشد بهای دلار و کمبود عرضه سکه بوده .

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.