شنبه 14 تير 1399 10:03
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

نوع خرید زریک فروش زریک

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کاری فروشگاه زریک

زریک و عدالت اجتماعی در سایه تجارت الکترونیکی

 

لینک گزارش را می توانید از اینجا مشاهده نمائید.

 

در مدت کوتاهی که از آغاز عمر تجارت الکترونیک در جهان معاصر می‌گذرد، این فعالیت رشد بی سابقه‌ای را در کشورهای پیشرفته داشته‌است و پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک با سرعت شگفت انگیزی در سطح جهان توسعه یابد. بر اساس آمار محاسبه شده موسسات معتبر اقتصادی نیز پیش بینی شده‌است که گستره این فعالیت تا سال 2015 به طور متوسط 70 الی 82 درصد رشد خواهد کرد که نشان دهنده شتاب دار بودن حرکت آن است.

شايد برايتان اين سئوال پيش آمده است كه چرا به مقوله تجارت الكترونيكي پرداخته‌ايم. در شماره‌هاي گذشته در خصوص يك سايت اينترنتي صحبت كرديم كه كاربران آن مي توانستند خريد و فروش سكه را براي اولين بار در كشور به صورت آنلاين تجربه كنند.

در معرفي سايت زريك بر اين نكته اشاره داشتيم كه عدالت تجارت الكترونيكي را در اين سايت كاربران به عينه خواهند ديد اما در آن زمان شايد كمتر كسي مي توانست اين عينت را متوجه شود .بعد از انتخابات پرشور رياست جمهوري وضعيت اقتصادي كشور با اتفاقي غيرقابل باور روبرو بود و افت قيمت بي سابقه ارز و سكه كارشناسان اقتصادي را در بهت فرو برد.

اين اتفاقات بيش از هر چيزي دارندگان سكه را به تكاپو براي فروختن سكه‌هايي انداخت كه به اميد بالا رفتن قيمت آن بر روي اين محصول سرمايه‌گذاري شده بود اما بازار با يك نه بزرگ به اين فروشندگان دوباره اين عده را در شوك برد.

در معرفي سايت زريك مديران اين سايت تاكيد كرده بودند كه تعهد دارند در زمان تغيير نقش خريدار به فروشنده سكه اين امر را به اجرا درآورند و وضعيت بازار در تعهد و مسئوليت نسبت به كاربران كوچكترين نقشي نخواهد داشت.

با اتفاقات پيش آمده رصد ما نسبت به اين سايت بيش از پيش شد و به عينه ديديم كه مديران و مسئولين سايت زريك تعهدات خود را در زماني كه بيش از 60 درصد خريداران نقش فروشنده را ايفا مي كنند به اجرا گذاشتند.

اين مورد را تنها و تنها در عدالت تجارت الكترونيكي مي توانستيم ببينيم و حق مسلم فروشنده‌هاي سكه‌هايي كه از همان محل خريداري شده بود را به رسميت شناختند و عدالت اجتماعي،اقتصادي و الكترونيكي را يكجا به منزه ظهور رساندند.

مورد ديگري كه مي شود بر عدالت تجارت الكترونيكي در سايت زريك تاكيد كرد بحث فروش سكه در شهرهايي به جز پايتخت است.شايد برخي از شما ندانيد كه قيمت خريد سكه از صاحب آن در شهرستان كمتر از تهران است و اين موضوع نوعي نارضايتي مدني را براي صاحبان آن در پي دارد.

تجارت الكترونيكي در خريد و فروش سكه در سايت زريك براي اولين بار اين امكان را به تمامي كاربران خود مي دهد كه در هر كجاي ايران و چه بسا در هر نقطه اي از جهان كه هستند به يك قيمت واحد سكه را بخرند و در صورت تمايل و هر وقت كه تصميم بگيرند آن را به همان قيمت واحد بفروشند و سايت زريك اين ضمانت را خواهد داد كه تمامي مبلغ خريد را در همان لحظه به حساب فرد سفارش دهنده واريز كند.

در ادامه بار ديگر به روند ثبت نام و شروع يك تجارت مطمئن و عدالتمند به همراه زريك اشاره خواهيم كرد.

افراد بعد از ورود به سایت zerik.ir  می توانند ثبت نام کرده و مشخصات خود را وارد کنند. ارسال کپی مدارک شناسایی و پر کردن فرم مربوطه مرحله بعدی است که ثبت نام شما را کامل خواهد کرد.از این پس با پسورد اختصاصی خود می توانید وارد سایت شوید.ابتدا پول را به حساب شرکت نزد بانک های معرفی شده واریز می کنید و از روی همان سایت به سادگی ارسال یک ایمیل یا حتی ساده تر سفارش تعدادی خرید خود را وارد می کنید.به قیمتی که در سایت مشخص شده و نسبت به قیمت هی صراف ها و مغازه دارها منصفانه تر هم هست خریدتان را تکمیل می کنید.

حال بسته به نظر شما می توانید به دفتر این شرکت مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی سکه خود را تحویل بگیرید که البته برای خرید های با تعداد بالا کمی ریسک حمل و نقل بالا است.در غیر این صورت این شرکت همه راه های لازم را طی کرده تا این اطمینان را ایجاد کند که می توان سکه ها را به امانت نزد شان بگذارید.

شاید با توجه به وضعیت اقتصادی و نوسان بدون پیشبینی سکه در بازار در 2 ماه گذشته باید به روند حرکتی سایت زریک در احترام به حقوق متقابل کاربرانش نشان برتر عدالت را در سایه عدالت تجارت الکترونیکی را داد.

در شماره های آآینده نیز از این سایت و کاربرانش بیشتر خواهید شنید.

 

 

شماره ثبت شرکت                322294

مجوز اتحادیه طا و جواهرات شمیران       235022 الف

 

نمودار 24 ساعته اونس طلا

تاریخچه کامل اونس طلا

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.