شنبه 10 خرداد 1399 10:03
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

نوع خرید زریک فروش زریک

زمان باقی مانده تا باز شدن بازار:

56 دقیقه

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کاری فروشگاه زریک

چرا زریک پیشنهاد می کند که معامله گران آنلاین از امکان خرید و فروش ريالی که منحصراً این روش را در معاملات آنلاین طلا ابداع کرده استفاده کنند ؟

ابتدا با طرح یک سوال از شما می خواهیم به این موضوع فکر کنید که چرا در همه معاملات آنلاین بورس های جهان و حتی کشور خودمان خرید و فروش های آنلاین با شارژ ريالی حساب اشخاص نزد کارگزاری ها انجام می گیرد ؟

ما در پاسخ به این پرسش به توضیح برخی مزایای این ویژگی منحصر به فرد سامانه زریک می پردازیم :

1-      صرفه جوئی در وقت : همانطور که می دانید در زمانیکه بازارها دچار نوسان می شوند این لحظه ها هستند که فرصت ها را می سازند و حتی یک صدم ثانیه گاهی باعث سود ها و ضررهای هنگفتی می شود. زمانیکه شخصی نزد زریک موجودی ريالی داشته باشد در کسری از ثانیه و فقط با یک کلیک می تواند خرید یا فروش خود را ثبت نماید و در انتظار فرصت ورود مجدد به معامله را داشته باشد بدون آنکه در انتظار واریز وجه خود بنشیند تا مجدداً وارد معامله شود.

2-      افزایش تعداد معاملات : با توجه به اینکه بعد از فروش دیگر نیازی به انتظار برای دریافت پول خود نیست می توانید بلافاصله از فرصت خرید استفاده نمائید و مجدداً خرید کنید که این کار در بازارهای هیجانی باعث افزایش بهره و انجام معاملات بیشتر برای معامله گر می شود. در حالیکه اگر از روش منسوخ قبلی استفاده کنید که معمولاً زمانبر هم می باشد، باعث می شود از بازار عقب بمانید.

3-      کنترل هیجانات : در زمان نوسانات شدید اکثر معامله گران هیجان زده می شوند و گاهاً ممکن است استرس این موضوع که آیا پول با موفقیت به حساب واریز می گردد یا خریدم با موفقیت انجام می شود باعث شود تا در تصمیم گیری دچار تردید یا اشتباه شویم و فرصت ها را به راحتی از دست دهیم، اما وقتی حساب شما شارژ شده باشد دیگر این استرس بر استرس های دیگر اضافه نمی شود و اطمینان دارید که خرید شما در کسری از ثانیه ثبت می گردد و مشغله های فکری شما کاهش می یاید.

4-      مدیریت بهتر حساب : شما در هر لحظه می توانید سرمایه ای که به منظور انجام معاملات طلا اختصاص داده اید را مشاهده کنید و دائماً در حال محاسبه جهت خرید و فروش نباشید که این موضوع خود بر بهتر شدن معاملات شما کمک می کند.

5-      دسترسی به سرمابه خود در صورت نیاز : همچنین در صورتیکه به مقداری از وجه خود نیاز داشته باشید می توانید با ثبت درخواست مبلغ مورد نیاز را در ساعات کاری همان روز یا اولین روز کاری از سیستم خارج نمائید و از آن استفاده کنید. در حالیکه در کارگزاری های کشور دریافت وجه از سوی مشتریان حداقل 3 روز کاری زمان می برد که این ویژگی منحصر به فرد  سامانه زریک می باشد.

6-      تعلق سود به موجودی های معامله گران : میزان سود به موجودی های ريالی  10 درصد به صورت روزشمار می باشد(این محدودیت نرخ سود از سوی سیستم بانکی کشور تعریف شده است که البته در خیلی از بانک ها هم رعایت نمی شود اما از آنجائیکه حساب های شرکت زریک هم جزو همین حساب های بانکی 10 درصدی می باشند) اما این ویژگی در هیچ کارگزاری وجود ندارد و به سپرده مشتریان سود تعلق نمی گیرد ولی سامانه زریک این امکان را برای اولین بار فراهم کرده است.

7-      عدالت در معاملات : با توجه به طراحی درگاه های بانکی در کشور و ضعفی که در آن وجود دارد هر شخص در زمان ورود خود به درگاه های بانکی 10 تا 20 دقیقه فرصت دارد تا خرید خود را قطعی کند و پرداخت را انجام دهد ، حال با توجه به ذات بازارهای مالی که دائماً در نوسانات می باشند این نقطه ضعف بیشتر به چشم می آید بدین صورت که برخی افراد متقلب در قیمت های مختلف به درگاه وارد می شوند و از 10 دقیقه تا 20 دقیقه خود استفاه می کنند تا ببینند قیمت ها بالا می رود یا پائئین و سپس اقدام به خرید می کنند و بلافاصله بعد از ثبت خرید اقدام به فروش در قیمت بالا می کنند  که این کار باعث برهم خوردن عدالت در انجام معاملات می شود.

دلایلی که به آن اشاره شد موضوعاتی است که شاید برخی معامله گران به آن توجه نکرده باشند که با توضیح مختصری سعی کردیم ذهن معامله گران را نسبت به این موضوع روشن نماییم.

حال به بیان ذهنیت هایی که شاید به غلط در ذهن برخی معامله گران باشد می پردازیم :  

برخی افراد نزد بانک ها حساب های روزشماری دارند که بعضاً سودهای بالایی به صورت غیرقانونی پرداخت می کنند که این موضوع این ذهنیت را ایجاد می کند که به هر پولی که در حسابشان می باشد سود داده می شود و سعی در این دارند که حتی الامکان پول را در حساب بانکی خود نگه دارند و این موضوع باعث می شود بلافاصله بعد از فروش دریافت وجه ثبت می کنند و منتظر می مانند تا چند ساعت بعد پول به حسابشان واریز شود و سود دریافت کنند اما به این نکته توجه نمی کنند که سود بانکی به حداقل مانده ريالی هر شخص تعلق می گیرد. برای مثال اگر شما در اول روز 10 میلیون تومان پول در حساب خود داشته باشید و 9 میلیون آن را سکه بخرید و سپس پس از کسب سود سکه ها را به مبلغ کل 9 میلیون و یکصد هزار تومان بفروشند و درخواست دریافت وجه کنند و وجه به حسابتان واریز شود سود 10 میلیون و یکصد هزار تومان را دریافت می کنند در حالیکه این چنین نیست و سود یک میلیون تومان که حداقل مانده تان در روز بوده است تعلق می گیرد. و توجه به این مقدار ناچیز سود باعث از دست رفتن فرصت معامله ای دیگر در همان روز را از شما می گیرد.

همانطور که می دانید و بسیاری از معامله گران حرفه ای توصیه می کنند هیچگاه کل پس انداز خود را وارد بازارهای مالی نکنید و همیشه پول مازاد خود را به این بازارها هدایت کنید و مشغول به معامله شوید تا در صورت ضرر با یک برنامه ریزی بلند مدت از ضرر خارج شوید و استرس از بین رفتن پس انداز خود را نداشته باشید. حال به این نتیجه می رسیم که نمی توان تواماً هم سود بانکی دریافت کرد و هم با سرمایه خود کار کرد پس پیشنهاد ما این است که مقداری از پول خود را وارد معامله طلا کنید و باقی آن را در حساب بانکی خود نگه دارید و سود تضمین شده بانکی دریافت نمایید.

برخی دیگر گمان می کنند که این پول بلافاصله به حساب شرکت زیک واریز می گردد و از همان لحظه واریز ، زریک از آن استفاده می کند و از این موضوع اطلاعی ندارند که در سیکل شبکه شاپرک واریزهای اینترنتی با یک روز تاخیر صورت می گیرد و فردای آن روز قابل برداشت می باشد ، در واقع این امتیازی است که زریک در اختیار معامله گر قرار می دهد.

 

برخی هم به این نکته توجه نمی کنند که زریک اختلاف خرید و فروش را به حداقل رسانده و این اختلاف را در پرنوسان ترین شرایط هم حفظ کرده تا مشتریان سود بیشتری بدست آورند و در زیان ها هم زیان کمتری کنند. اما زمانیکه افراد در درگاه توقف طولانی می کنند از این حداقل اختلاف خرید و فروش سوء استفاده می کنند و حقوق سایر افراد و مجموعه زریک را ضایع می کنند و باعث برهم خوردن عدالت می شوند.

در پایان به این نکته اشاره می کنیم که مجموعه زریک هدفش معاملات برد-برد برای هر دو طرف یعنی مشتری و زریک می باشد زیرا با هر ضرر مشتری زریک نیز در معرض از دست دادن مشتری خود قرار می گیرد که این خود بزرگترین ضرر برای مجموعه است به همین دلیل همواره در تلاشیم تا با پیشگامی در این تجارت نوپا همواره امکانات جدید را به کمک گروه مهندسین خود برای معامله گران طراحی کنیم تا در این بازار بیشترین بهره نصیب مشتریان و مجموعه زریک گردد.

در پایان هم از شما می خواهیم که فقط یک روز معاملاتی ، معاملات به صورت ريالی را امتحان کنید تا خود در این رابطه قضاوت کنید و پیشنهادات و نظرات سازنده خودتان را با ما در میان بگذارید.

به امید موفقیت های روز افزون

نمودار 24 ساعته اونس طلا

تاریخچه کامل اونس طلا

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.