يكشنبه 22 فروردين 1400 05:20
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

نوع فروش زریک
مثقال طلا 70545,020,000
گرم 24 عیار13,842,699
گرم 18 عیار10,392,416

ساعت کاری مجموعه زریک

ساعت کاری فروشگاه زریک

/ تشدید شیوع کرونا
پیشروی بی حد و حساب قیمت طلا می تواند با افزایش موارد ابتلا به ویروس ووید۱۹ ادامه یابد. این روزها هند، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر شاهد افزایش مبتلایان به کرونا هستند. دو کشور هند و آمریکا روز جمعه یک رکورد را در تعداد موارد مبتلا ثبت کرده اند. طلا یک دارایی امن محسوب شده و از ماه فوریه و در پی افزایش ابتلا به کووید۱۹ ، سرمایه گذاران بیش از پیش به دنبال خرید طلا می روند. در صورتی که این روند ابتلا متوقف نشده و به همین شدت ادامه پیدا کند، طلا در هفته های آینده قله های قیمتی بیشتری را فتح می کند. در حالی که پیش بینی روند قیمت طلا در طولانی مدت، دشوار است ، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که این روند مستحکم و مداوم است. جو اقتصادی و ژئوپلیتیکی دنیا همچنان پشتیبان سرمایه گذاری طلا است. نرخ بهره پایین و فضای اقتصادی ضعیف در سطح جهان نیز محرک مناسبی برای قیمت طلا است.

۲/ گزینه‌های محدود سرمایه‌گذاران
سرمایه گذاران در تمامی کشورها گزینه های چندانی برای انتخاب هدف سرمایه گذاری مطلوب و سودآور ندارند.  از طرف دیگر ، سپرده های ثابت و سایر سرمایه گذاری های با بهره ثابت، موجب بازده بسیار ضعیفی می شوند. با افزایش آلودگی های Covid-19 و همچنان زمزمه های تولید  واکسن این ویروس، کاملا بدیهی است که روند صعودی بهای طلا ادامه داشته باشد. علاوه بر این، نقدینگی بی حدوحصر نیز زمینه ای برای افزایش قیمت طلاست.  نرخ بهره پایین و نقدینگی فراوان ، طلا را در یک نقطه شیرین قرار می دهد.در حال حاضر نقدینگی فراوان، افزایش موارد Covid-19، نرخ بهره پایین یا منفی و بازده ضعیف از سایر سرمایه گذاری ها، طلا را به انتخاب خوبی تبدیل کرده است. 

۳/ ورود به ETFهای طلا
تمایل افراد برای ورود به این صندوق های قابل معامله با پشتوانه طلا برای هفتمین ماه متوالی جریان مثبت خود را به ثبت رسانده و با افزودن ۱۰۴ تن طلای جدید در ماه ژوئن -معادل ۵.۶ میلیون دلار آمریکا ـ سطح دارایی های جهان را به قله تازه ۳۶۶۶ تنی رسانده است. جریان شدید ورود به ETFهای طلا رکود جدیدی ایجاد کرده که به احتمال زیاد زمینه ای برای افزایش قیمت طلاست.

نمودار 24 ساعته اونس طلا

تاریخچه کامل اونس طلا

به منظور انجام معاملات در سامانه و فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.