يكشنبه 10 مرداد 1400 15:18
  تخفیف های زریک  فیس بوک زریک  تحلیل بازار طلا  توئیتر زریک  اینستاگرام زریک  تلگرام زریک  تقویم اقتصادی جهان  وب سرویس قیمت طلا و سکه  سایت های مرتبط با طلا و سکه و ارز

 

 

 

در حال حاضر امکان تحویل طلا فقط در فروشگاه مرکزی در شهر تهران می باشد و ارسال به شهرستان ها وجود ندارد.

نوع فروش زریک
شمش ٢٠ گرمي ١٨ عيار10,983,772

به گزارش بنکر (Banker)،شماری از معامله‌گران باور دارند، ممکن است رئیس جدید در واکنش به افزایش قیمت دلار، عرضه ارز در بازار را افزایش دهد. از نظر فعالان، در‌صورتی‌که قیمت دلار از مرز ۹ هزار تومان عقب‌نشینی کند، انتظار کاهش بیشتر قیمت وجود خواهد داشت.

ریزش روانی در بازار ارز
روز گذشته، روند افزایشی دلار و سکه متوقف شد؛ در پنجمین روز هفته، دلار در همان ابتدای روز وارد موج نزولی شد و بار دیگر به کانال ۹ هزار و ۱۰۰ تومان رفت. با رفتن به این کانال، قیمت ارز یاد شده یک‌بار دیگر مورد حمایت قرار گرفت. افزایش خریدها موجب شد قیمت از کف روزانه بلند شود؛ هر چند این بار تنها تا مرز ۹ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت. به این ترتیب، قیمت دلار در روز چهارشنبه سرانجام اولین روز کاهشی پس از ۶ افزایش متوالی را پشت‌سر گذاشت. برخی فعالان، کاهش قیمت دلار را به اثر روانی تغییر رئیس کل بانک مرکزی نسبت دادند. از نظر آنها، برخی معامله‌گران باور دارند، ممکن است رئیس جدید در واکنش به افزایش قیمت دلار، عرضه ارز در بازار را افزایش دهد و از این طریق سیگنال تغییر شرایط را به بازار منتقل کند. البته معامله‌گران معتقد بودند چنین واکنش‌هایی کوتاه‌مدت خواهد بود، ولی در هر صورت از هراس کاهش مقطعی نیز حداقل روز گذشته خریدهای خود را بالا نبردند. عده دیگری از معامله‌گران تصور می‌کردند، تغییرات اقتصادی و سیاسی دیگری در دولت در پیش خواهد بود که رویه‌های فعلی را عوض خواهد کرد. از نظر آنها امید به این تغییرات موجب شده است برخی از متقاضیان از بازار خارج شوند. آنها باور دارند، اگر در رویه فعلی، تغییرات بنیادی صورت گیرد، ریزش قیمت در انتظار ارزهای بازار خواهد بود. از آن سو عده دیگری باور دارند، افزایش اخیر قیمت دلار بیشتر تحت‌تاثیر جو روانی تنش‌های سیاسی بود، بنابراین هر گونه اخبار مثبتی می‌تواند قیمتی را که بدون پشتوانه بنیادی بالا رفته است در مسیر نزولی قرار دهد.در مقابل کاهشی‌های بازار، معامله‌گرانی قرار دارند که معتقدند با توجه به در پیش بودن آغاز مرحله اول تحریم‌ها، موج بعدی افزایش قیمت بار دیگر آغاز خواهد شد. به باور آنها، تا زمانی که قیمت دلار بالای ۹ هزار و ۱۰۰ تومان قرار دارد، معامله‌گران فنی امید بیشتری به افزایش قیمت دارند. هدف آتی اولیه قیمت دلار از نظر آنها نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان است. از طرف دیگر، افزایشی‌های بازار اعتقاد کمتری دارند که تغییرات اقتصادی بنیادی صورت بگیرد. در این شرایط، برخی کارشناسان معتقدند، قطع عرضه ارز ارزان و عمق بخشیدن به بازار دوم ارز از تغییراتی هستند که می‌توانند نوسان‌‌گیران را تا حدی از بازار خارج کنند. در کنار این، شروع دوباره فعالیت صرافی‌ها، دیپلماسی فعال در رابطه با کشورهای مختلف و ایجاد گشایش‌های بین‌المللی در شرایط تحریم، دنبال کردن سیاست‌های انقباضی و پایین آوردن هزینه‌های جاری از جمله متغیرهای دیگری هستند که می‌توانند دامنه نوسانات بازار را کاهش دهند.  در روزی که نوسانات افزایشی قیمت دلار کنترل شد، قیمت یورو نیز به زیر مرز ۱۱ هزار تومان رسید. روز گذشته تا ساعت ۳ بعدازظهر ارزش یورو در بازار ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

سکه یک سطح عقب رفت
به نوشته دنیای اقتصاد،در پنجمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی در مقطعی حتی از کانال ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرد. به گفته فعالان، از حدود ساعت ۹ شب روز سه‌شنبه قیمت این فلز گرانبها سیر نزولی به خود گرفت و تحت‌تاثیر فشار فروش، روز چهارشنبه را با قیمت ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان آغاز کرد. در ادامه روز قیمت کمی افزایشی شد و حدود ساعت ۳ بعدازظهر روی عدد ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. روز سه‌شنبه در محدوده زمانی یاد‌شده سکه در کانال ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان قرار داشت و حتی ساعت ۵ بعدازظهر آن روز به کانال ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سرک کشیده بود. در پنجمین روز هفته، سکه اولین کاهش پس از ۷ افزایش متوالی را به ثبت رساند. سکه که در تاریخ ۲۵ تیر روی عدد ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان قرار داشت، از روز ۲۶ تیر افزایش قیمت را آغاز کرد و در مدت محدودی بیش از ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند. روز گذشته در بازار آتی سکه نیز معاملات چندان رو به سوی قیمت‌های بالا نداشت.

نمودار 24 ساعته اونس طلا

تاریخچه کامل اونس طلا

اخبار سیاسی و اقتصادی

قیمت طلا در بین نوسانات زیاد کاهش یافت
سقوط شدید قیمت طلا، آیا دوران صعودی طلا به پایان رسیده است؟
عدم توان طلا برای دستیابی به سطوح بالاتر، آیا در نهایت قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟
افزایش قیمت طلا پس از سقوط های اخیر
طلا پس از قرار گیری در بالا ترین قیمت 5 ماهه خود کاهش یافت
پیش بینی کارشناسان از کاهش قیمت طلا در روز های آینده
یک سد محکم در مقابل صعود قیمت طلا
همراه با باز شدن بازار ها چه اتفاقی برای طلا خواهد افتاد؟
تجزیه و تحلیل طلا، آینده قیمت طلا صعودی خواهد بود
تحلیل و تجزیه قیمت طلا، آیا افزایش قیمت طلا ادامه خواهد یافت؟
صعود قیمت طلا در بازار جهانی /فلز زرد همچنان از حمایت خوبی برخوردار است
ادامه حرکت صعودی در بازار طلا+تحلیل تکنیکال
آیا افزایش قیمت طلا ادامه خواهد یافت؟
در روز های آینده چه اتفاقی برای طلا خواهد افتاد؟
قیمت طلا همچنان صعودی خواهد ماند
صعود قیمت طلا به بالا ترین سطح 10 هفته اخیر
طلا در حال جبران کاهش قیمت هفته گذشته

به منظور خرید در فروشگاه زریک ارسال و ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامیست.